📣DO ZOBACZENIA 23-24.09.2024!📣  

Organizator:

Konfederacja Budowniczych Ukrainy na COMMON FUTURE

Podziel się

Konfederacja Budowniczych Ukrainy  jest największym związkiem branżowym w Ukrainie, reprezentującym ponad 800 członków (holdingi budowlane, stowarzyszenia, związki) i jest obecna we wszystkich regionach Ukrainy. Na Kongresie gościć będą Oleksandr Chervak, Dyrektor Generalny Konfederacji Budowniczych Ukrainy (KBU) oraz Oleksandr Rotov,  Przewodniczący Zarządu KBU. Dlaczego to tak ważne wydarzenie dla zarządzających KBU? Znamy odpowiedzi.

 

Oleksandr Chervak, Dyrektor Generalny Konfederacji Budowniczych Ukrainy (KBU): 

"Odbudowa Ukrainy to ważna kwestia, którą należy omówić na arenie międzynarodowej.

Z każdym dniem szkody wyrządzone przez zbrojną agresję Federacji Rosyjskiej stają się coraz większe. Ich całkowita wartość wynosi około 700 miliardów dolarów, z czego według stanu na sierpień 2023 roku straty w majątku przedsiębiorstw wynoszą 11,4 miliarda dolarów. Od początku wojny co najmniej 426 dużych i średnich przedsiębiorstw prywatnych oraz spółek państwowych zostało uszkodzonych lub zniszczonych. Poza tym na Ukrainie nadal jest wiele zniszczeń, które należy teraz naprawić. Jednak stoimy, walczymy i jednoczymy się. Rząd Ukrainy robi wszystko, co w jego mocy, aby przywrócić gospodarkę tak szybko i skutecznie, jak to możliwe. Wierzę, że Polska jest naszym niezawodnym partnerem. Razem będziemy mogli odbudować i rozwijać nową, europejską Ukrainę. Dobrą okazja do polsko-ukraińskiego dialogu biznesowego  będzie Kongres Odbudowy „COMMON FUTURE”. Wierzę w owocną współpracę i zapraszam do dyskusji, debat i spotkań B2B w ramach Kongresu! Wygramy i odbudujemy wszystko! Razem do zwycięstwa!"

 

Oleksandr Rotov,  Przewodniczący Zarządu Konfederacji Budowniczych Ukrainy (KBU)

"W dniach 21-22 września w Poznaniu odbędzie się Kongres Odbudowy Ukrainy „COMMON FUTURE” na temat współpracy gospodarczej między Ukrainą a Polską. Rozważona zostanie rola i znaczenie Polski, która ma szczególne atuty jako węzeł transportowy, logistyczny i informacyjny w powojennej odbudowie Ukrainy. Eksperci omówią zagrożenia i potencjał, zasoby techniczne i inne aspekty polskiego budownictwa.

Celem Kongresu jest zainteresowanie polskich przedsiębiorców włączeniem się w odbudowę Ukrainy oraz zapewnienie obecności międzynarodowych instytucji tworzących instrumenty finansowe na rzecz odbudowy.

W ramach Kongresu odbędzie się debata na temat „Scenariusze zakończenia wojny i odbudowy Ukrainy”, podczas której omówione  zostaną możliwości odbudowy w warunkach wojny oraz wpływ działań wojennych na odbudowę Ukrainy. Nie zabraknie także zagadnień związanych z infrastrukturą i logistyką Ukrainy.

Dołącz do Kongresu Odbudowy Ukrainy – dialogu o potrzebach ukraińskiej gospodarki i możliwościach współpracy polskich partnerów.!"

 

Konfederacja Budowniczych Ukrainy  jest największym związkiem branżowym w Ukrainie, reprezentującym ponad 800 członków (holdingi budowlane, stowarzyszenia, związki) i jest obecna we wszystkich regionach Ukrainy. Konfederacja powstała w 2011 roku. KBU zrzesza około 80% firm branży budowlanej, które zatrudniają ponad sto tysięcy osób.

Konfederacja Budowniczych Ukrainy jest jedynym przedstawicielem Ukrainy w Europejskiej Federacji Przemysłu Budowlanego (FIEC), zrzesza 32 krajowe federacje członkowskie z 27 krajów europejskich. Z inicjatywy KBU i po wielu spotkaniach z FIEC powołano Grupę Zadaniową FIEC – EIC „Ukraina”, która jednoczy cały europejski biznes budowlany na rzecz przyszłej odbudowy naszego kraju. Podczas spotkań Grupy Zadaniowej FIEC-EIC „Ukraina” aktywnie omawiana jest kwestia pomocy Ukrainie, w tym szkoleń za granicą ukraińskich przedstawicieli branży budowlanej.

 

Obecnie pomimo wojny i trudnego dla wszystkich czasu, KBU kontynuuje działalność i regularnie organizuje wydarzenia, aby konsolidować wspólne wysiłki biznesu na rzecz przezwyciężenia skutków rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę i koordynować działania w procesie odbudowy Ukrainy.